Ośrodek terapii uzależnień

Firmy, z których usług warto skorzystać. Rzetelni specjaliści, profesjonalni fachowcy.
Awatar użytkownika
uzumaki
Posty: 56
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:54

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: uzumaki »

Hejka. Czy ktos może miał taki przypadek że osoba która nadużywała alkoholu poddała się leczeniu ? Jesli tak to w jakim ośrodku przebywała ? Bo ja szukam dla brata ośrodka i póki co znalazłam ten ośrodek terapii uzaleznień Nefo. Na szczęście brat opamiętał się i wyraził nawet zgodę na leczenie, ale żeby mógł pojechac to muszę znaleźć dla niego dobry ośrodek.
Awatar użytkownika
Akebia
Posty: 8
Rejestracja: 19 lip 2019, 16:25

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Akebia »

Takich przykładów, że osoba uzależniona poddała się leczeniu i teraz jest trzeźwa jest cała masa. Wystarczy poczytać w necie i zobaczysz ilu jest wdzięcznych ludzi. Wiem ,że skuteczną terapią jest Ośrodek terapii Wiosenna gdzie właśnie leczą uzależnienia nie tylko od alkoholu ale też hazardu, internetu czy nawet inne zaburzenia jak na przykład depresja
Awatar użytkownika
OlaKajzer
Posty: 39
Rejestracja: 18 wrz 2019, 20:42

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: OlaKajzer »

jak ktos mieszka w Mińsku Mazowieckim to bardzo dobrym ośrodkiem tutaj jest Centrum Psychologiczne Sens. Ja tutaj byłam ze względu na terapię małżeńską, która przyniosła bardzo dobry efekt i uratowaliśmy małżeństwo z mężem. Wiem, ze tutaj też sa inne terapie, moze warto tutaj zajrzeć i zoabaczyć bo o ile pamiętam, to też było cos o uzależnieniach
Awatar użytkownika
artysta
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:08

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: artysta »

Czasami trudno jest wybrać ośrodek, szczególnie, jeśli nie chcemy kusić sąsiadów i nie chcemy wybierać się do tego najbliższego. Może nam w takiej sytuacji pomóc internetowy Ranking Ośrodków Terapii . Na łamach tej strony znajdziemy odpowiedni ośrodek, a nikt, poza nami, nie będzie wiedział, że się w ogóle czymś takim interesujemy.
Awatar użytkownika
uzumaki
Posty: 56
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:54

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: uzumaki »

Alkoholizm jest chorobą, w którą łatwo wpaść, a zdecydowanie trudniej się z niej wyleczyć. Wyjście z nałogu nie oznacza niestety całkowitego wyleczenia. Alkoholikiem pozostaje się do końca życia, stąd wedle wielu teorii uznaje się to schorzenie za nieuleczalne. Aby rozpocząć cały proces zdrowienia należy przyznać się przed samym sobą, iż istnieje problem. To konieczne i niezbędne, by wraz z silną wolą i chęcią do wyjścia z nałogu postawić pierwszy krok. Zgłosić się na terapię do ośrodka Terapii Forest.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 8
Rejestracja: 02 mar 2020, 1:05

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: mczay »

Zgadzam się z Wami. Alkoholizm to bardzo poważna choroba. Do pomocy uzależnionej osobie, trzeba bardzo się przygotować. Najważniejsze jest abyście wiedzieli jak takiej osobie można pomóc(: http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ ). Trzeba jej uświadomić skalę zagrożenia zarówno dla niej jak i dla jej najbliższych.
Awatar użytkownika
Wiesia
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2019, 18:06

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Wiesia »

Znam taki przypadek, bo mój brat miał problem z alkoholem, ale chętnie poddał się terapii. Na początku było ciężko, ale w końcu się udało. Brat ne pije od dwóch lat, a kiedyś nawet w dzień potrafił się upić. Nam pomógł esperal. Wszywka jest niewidoczna pod skórą, a przynosi efekty, bo alkoholik zdaje sobie sprawę, że gdy się napije, to może trafić do szpitala w poważnym stanie. Koniecznie poczytajcie o tym co to jest wszywka alkoholowa, bo warto z tego skorzystać.
Awatar użytkownika
444adam
Posty: 67
Rejestracja: 05 paź 2019, 22:57

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: 444adam »

Czy w takich ośrodkach zakładają wszywki alkoholowe? Na https://medmiasto.pl/wszywka-alkoholowa-czy-warto czytałem o nich. Mam kolegę z problemem alkoholowym, chce się leczyć ale sama terapia raz na tydzień to za mało. Myślę, że taka wszywka to byłoby dla niego dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
HAru
Posty: 83
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:16

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: HAru »

Jeśli borykamy się my lub ktoś z naszego otoczenia z alkoholizmem to pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to znaleźć dobry ośrodek terapii uzależnień. Podczas leczenia również stosuje się wszywki alkoholowe o czym mowa na http://www.dlazdrowia24.pl/esperal-wszywka-alkoholowa/
Awatar użytkownika
Marianka
Posty: 32
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:42

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Marianka »

Cześć jeżeli ktoś z was szuka odpowiedniego ośrodka terapii to warto informacji poszukać u źródła. Ranking ośrodków terapii to najlepsze miejsce w którym znajdziecie odpowiedni ośrodek. Ranking przedstawiony jest w formie specjalnej mapy, dzięki której znajdziecie ośrodek blisko was. Dodatkowo znajdują się tam opinie prawdziwych pacjentów co dla mnie jest mega plusem.
Awatar użytkownika
artysta
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:08

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: artysta »

Ranking ośrodków ważna sprawa. Ja w nim znalazłam tak naprawdę ośrodek Forest , do którego chcę zabrać mojego ojca. On niestety ma problem z hazardem. I jeśli tam mu nie będzie pasować, to ja już dla niego nie widzę nadziei. Tam poza skuteczną terapią Forest Point może też korzystać basenu, jazdy konnej czy wycieczki krajoznawczej. Trzymam za niego kciuki.
węch

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: węch »

jak wiadomo alkoholizm stanowi istotny problem Nie tylko dla samego uzależnionego ale także dla osób z jego otoczenia. bardzo często zdarza się że uzależnienie przejmuje kontrolę nad całym życiem chorego uniemożliwiając mu normalne funkcjonowanie. tego powodu podjęcie leczenia jest absolutnie koniecznie a wybór odpowiedniego ośrodka jest bardzo kluczowe. dlatego też Ja od siebie polecam Ośrodek Terapii Uzależnień nefo
kępa

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kępa »

Niedawno posłaliśmy z mamą mojego ojca do ośrodka terapii Forest. Wyczytaliśmy, że pan Tomasz Wachowiak naprawdę zna się na rzeczy i wie jak się obchodzić z uzależnionymi. Oby się udało. Łapcie link, ośrodek jest w ładnym miejscu nad wodą, z dala od szumu miasta, działają całą dobę https://osrodek-uzaleznien.pl/
Awatar użytkownika
aneczka
Posty: 76
Rejestracja: 08 cze 2019, 11:28

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: aneczka »

A co sądzicie o terapii uzależnień u psychologa? Widziałam, że Poradnia Zdrowia Psychicznego Empatio oferuje takie usługi: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Uważam, że w takiej sytuacji warto spróbować różnych rozwiązań, które mogą nam pomóc w wyjściu z nałogu.
terapiś4

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: terapiś4 »

Polecam bardzo miejsce Psychoterapia Warszawa Centrum ja tam otrzymałam profesjonalną pomoc jeśli chodzi o problemy psychiczne. Psychoterapia bardzo pomogła mi uporać sobie z problemami emocjonalnymi. Zrozumiałam jak wyjść z otaczajacyh mnie smutków i jak lepiej radzić sobie z trudnościami życiowymi. Polecam bardzo
Awatar użytkownika
foczka
Posty: 48
Rejestracja: 08 cze 2019, 10:36

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: foczka »

A czy słyszeliście o terapii uzależnień u psychologa? Taka możliwość też istnieje i warto się nią bliżej zainteresować. Poczytajcie sobie o takiej możliwości jak terapia uzależnień - Poznań - Pomarańczowe Ja: https://www.terapiapoznan.pl/terapia-uzaleznien/ . Na pewno nie zaszkodzi.
Bożena

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Bożena »

Hej czy ktoś z was zna Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit ? Szukałam ośrodka w którym leczone jest uzależnienie od pracy i znajoma powiedziała mi właśnie, że niedaleko nas jest taki ośrodek. Patrzałam na ich ofertę i faktycznie ośrodek na najwyższym poziomie ale ciekawa jestem czy ktoś z was albo waszych bliskich podjął tam terapię i jakie są efekty oraz jak przebiega leczenie.
Mirosława

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Mirosława »

Tak, to bardzo poważne kwestie. Musicie na pewno mieć na uwadze fakt, że jeśli chodzi o leczenie uzależnień, to najsensowniej byłoby sięgnąć po opiekę takich specjalistów, na których możecie liczyć w https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ To bardzo ważny aspekt, dlatego też absolutnie nie powinniście tego lekceważyć. Chodzi w końcu o Wasze zdrowie i o Waszą rodzinę.
Woźniak

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Woźniak »

Mojemu bratu pomogli wyjść z alkoholizmu w warszawskim centrum Medyczny Detox, świetna opieka medyczna, bardzo dobry kontakt z doświadczonym personelem, lekarze po wywiadzie z pacjentem dobierają odpowiednie metody leczenia, dzięki ich pomocy i zaangażowaniu mój brat może wieść normalne życie od ładnych kilku lat.
Połek

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Połek »

uzumaki pisze: ↑07 sie 2019, 8:42 Hejka. Czy ktos może miał taki przypadek że osoba która nadużywała alkoholu poddała się leczeniu ? Jesli tak to w jakim ośrodku przebywała ? Bo ja szukam dla brata ośrodka i póki co znalazłam ten ośrodek terapii uzaleznień Nefo. Na szczęście brat opamiętał się i wyraził nawet zgodę na leczenie, ale żeby mógł pojechac to muszę znaleźć dla niego dobry ośrodek.
Mi w walce z alkoholizmem pomógł psycholog online na jakiego trafiłem na platformie Wetalk, polecam mają tam wielu świetnych ekspertów z zakresu psychologii i psychoterapii.
Bartłomiej

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Bartłomiej »

Mnie udało się namówić kolegę na leczenie. Nie był to jednak łatwy proces. Początkowo nie chciał on w ogóle słyszeć na ten temat. Jednak kiedy przedstawiłem mu kilka opcji, po długich namowach, wybór padł na wszycie Esperalu w Łodzi. Leczenie choroby alkoholowej z zastosowaniem wszywki Esperal dostępne jest dla Pacjentów od kilkudziesięciu lat. Metoda ta jest chętnie wykorzystywana, ponieważ skutecznie oddziałuje na postrzeganie alkoholu, zmieniając skojarzenia z nim powiązane.
ODPOWIEDZ