Uzależnienie - alkoholizm

Firmy, z których usług warto skorzystać. Rzetelni specjaliści, profesjonalni fachowcy.
Awatar użytkownika
Marianka
Posty: 32
Rejestracja: 09 cze 2020, 13:42

Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Marianka »

Alkoholizm to straszna choroba, która dotyka coraz to młodsze osoby. Często nie zdajemy sobie sprawy ze skali naszego uzależnienia. Ważne jest aby odpowiednio szybko uświadomić sobie problem i wdrożyć leczenie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami to koniecznym jest skorzystanie z terapii. Fachową pomoc możemy uzyskać np. w Ośrodku Terapii Wiosenna nieopodal Krakowa. Terapeuci z tego ośrodka to doświadczony zespół, który od lat pomaga wyjść z uzależnień.
Awatar użytkownika
pracuś
Posty: 87
Rejestracja: 15 maja 2019, 19:34

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: pracuś »

Hejka. Pewnie, że alkoholizm to bardzo starsza choroba tak jak zresztą każdy inny rodzaj uzależnienia. Dlatego też tak bardzo ważna jest aby taka osoba potrafiła się do danego uzależnienia przyznać i poprosić o pomoc. Bo co jak co, ale samemu nikt sobie nie poradzi w wyjściem z uzależnienia. Bardzo dobrze jest znaleźć dobry ośrodek i dzięki takiemu Ranking ośrodków terapii możemy znaleźć najbliższy i najlepszy ośrodek niedaleko nas
Awatar użytkownika
bigoja
Posty: 93
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:49

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: bigoja »

W Wisle jest super osrodek Tratwa. Sprawdz sobie w necie oni chyba maja swoja stronke. Moj brat byl tam na terapii bo sie idiota w dopalacze wplatal. ale pomogli mu, naprawde!
Awatar użytkownika
Wiesia
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2019, 18:06

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Wiesia »

Alkoholizm to jeden z najgorszych rodzajów uzależnień. Walka z nim trwa lata, czasami nawet całe życie. Szczęśliwie teraz oprócz psychoterapii istnieją również farmakologiczne metody leczenia. Na przykład wszywka alkoholowa z Esperalem. Ja o tym dowiedziałam się tutaj: http://lottonet.pl/terapia-alkoholowa-w ... ziala.html w skrócie opisane czym jest ten lek i jak działa.
Małgosia

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Małgosia »

Myślę, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak ciężka jest walka z uzależnieniem, jakim jest alkoholizm. Jednak są ośrodki leczenia uzależnień, które pomagają wyjść z choroby i stanąć na nogi. Dobrym ośrodkiem leczenia uzależnień na Dolnym Śląsku jest https://www.freedom-24.pl/oferta/detoks , pacjenci mogą się tam czuć spokojnie. Terapeuci to osoby empatyczne, które na różne sposoby starają się pomóc w znalezieniu rozwiązania problemu.
Reguś

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Reguś »

Alkoholizm to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba. Tutaj tylko pomoc psychoterapeutów jest w stanie pomóc. Taką pomoc możecie uzyskać w ośrodku Forest, który jest jednym z najlepszych ośrodków leczenia uzależnień w naszym kraju.
Łołotka

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Łołotka »

Mogę polecić prywatny gabinet leczenia choroby alkoholowej Alkomedica we Wrocławiu: https://www.alkomedica.pl. Profesjonalne podejście, usługi świadczone na najwyższym poziomie! Stosunkowo nowy gabinet, ale wiem że lekarze mają doświadczenie w wykonaniu zabiegów wszycia Esperalu. Wizyta mojego dziadka trwała niecałe 15 min. szybko, sprawnie i tanio, porównując do innych gabinetów w woj. Dolnośląskim. Naprawdę polecam!
PawełiGaweł

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: PawełiGaweł »

Wszywka alkoholowa będzie tutaj skuteczną metodą i rozwiązaniem pana problemów. Niemniej jednak musisz być świadomy z wystąpienia ewentualnych objawów w momencie sięgnięcia po alkohol, gdy już będziesz zaszyty. Leczenie alkoholizmu to długotrwały proces wymagający od pacjenta wielu wyrzeczeń... Po więcej informacji związanych z wszywką alkoholową i samym przeprowadzeniem zabiegu znajdziesz na stronie przychodni: https://esperal.wroclaw.pl/
Bakłażan

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Bakłażan »

Skoro widzicie, że sami macie ten problem, to nie powinniście zwlekać z leczeniem. Pamiętajcie, że im szybciej sięgniecie po pomoc ekspertów, to będzie Wam zdecydowanie prościej pozbyć się takich problemów. Ja na pewno mogę Wam wskazać poradnię https://psychomedic.online/ bo tam będziecie w stanie o wiele szybciej wrócić do siebie.
Awatar użytkownika
camembert
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2019, 9:14

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: camembert »

Walka z uzależnieniem nie jest łatwym zadaniem. Warto więc skorzystać z psychicznego wsparcia u psychologa. Polecam poczytać więcej o terapii w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Sądzę, że będzie to dobre rozwiązanie.
Jośka

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Jośka »

Mój mąż pierwszy krok podjął gdy zdecydował się zadzwonić do Forest i prosić o detoks organizmu. Bardzo fajne rozwiązanie nie tylko dla osoby uzależnionej, która chce podjąć leczenie i musi od czegoś zacząć ale i dla tych, którzy są zwyczajnie na kacu a muszą szybko dojść do siebie aby załatwić ważne sprawy czy też pójść do pracy.
uzależnienie32

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: uzależnienie32 »

Chcesz żeby twoje dziecko miało pokój który inne dzieci też będą chciały taki z fototapetą na wymiar ? fototapeta do sypialni na tej stronie znajdziecie różne rodzaje tapet które możecie zamocować u siebie w domu . Na tej stronie sa również różne promocje które zachęca was do kupna tych tapet które rozwijają dziecko. Tapety te sa pokryte laminatem więc się trudniej brudzą i łatwo czyszczą.
Tomuś

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Tomuś »

Pewnie, że tak. Pamiętajcie, że jeśli w grę wchodzi konkretny problem, to na pewno powinnyście zawsze korzystać z odpowiedniego wsparcia psychologicznego. Ja już teraz mogę Wam podpowiedzieć, byście zajrzały do https://psychomedic.online/ i same się przekonały, w jaki sposób mogłybyście dzisiaj sięgnąć po odpowiednią opiekę psychologiczną. Czuję, że moze być to dla Was świetnym wsparciem.
Żonkil

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Żonkil »

Czy ktoś z was bądź waszych bliskich miał okazję przejść terapię w ośrodku Forest? Moja mama strasznie się załamała po śmierci taty i popadła w alkoholizm. Nie umiem z siostrą do niej trafić i boli mnie jak patrzę na to jak się stacza :( słyszałam, że w tym ośrodku pracują specjaliści, którzy pomagają ludziom takim jak moja mama. Jak myślicie, jak namówić ją na leczenie?
esperalwrocław

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: esperalwrocław »

Żonkil pisze: ↑01 lip 2021, 17:31 Czy ktoś z was bądź waszych bliskich miał okazję przejść terapię w ośrodku Forest? Moja mama strasznie się załamała po śmierci taty i popadła w alkoholizm. Nie umiem z siostrą do niej trafić i boli mnie jak patrzę na to jak się stacza :( słyszałam, że w tym ośrodku pracują specjaliści, którzy pomagają ludziom takim jak moja mama. Jak myślicie, jak namówić ją na leczenie?
Niestety wiem o czym piszesz.. Mojej mamie pomogła klinika z Wrocławia, staneła na nogi a przypadek był bardzo ciężki. Zobacz - https://esperal.wroclaw.pl/
Karolćak

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Karolćak »

Marianka pisze: ↑16 lip 2020, 18:47 Alkoholizm to straszna choroba, która dotyka coraz to młodsze osoby. Często nie zdajemy sobie sprawy ze skali naszego uzależnienia. Ważne jest aby odpowiednio szybko uświadomić sobie problem i wdrożyć leczenie. Jeżeli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami to koniecznym jest skorzystanie z terapii. Fachową pomoc możemy uzyskać np. w Ośrodku Terapii Wiosenna nieopodal Krakowa. Terapeuci z tego ośrodka to doświadczony zespół, który od lat pomaga wyjść z uzależnień.
Z kolei w Warszawie polecić mogę ośrodek Medyczny Detox, mojego tatę wyciągnęli z tego bagna alkoholowego.
Hubert

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Hubert »

Moim zdaniem fachowa pomoc jest niezbędnym aspektem w leczeniu uzależnienia. Specjaliści po ocenie stanu danego pacjenta, na pewno zaproponują odpowiednie rozwiązanie. Tak jak wspominasz, problem alkoholizmu dotyka coraz więcej osób. Także ludzi młodych. Mój kolega jest już po zaszyciu alkoholowym w Kołobrzegu i dzięki temu skończył z piciem. Metod leczenia jest wiele, natomiast potrzeba silnej woli i wsparcia.
Hubert

Re: Uzależnienie - alkoholizm

Post autor: Hubert »

Moim zdaniem fachowa pomoc jest niezbędnym aspektem w leczeniu uzależnienia. Specjaliści po ocenie stanu danego pacjenta, na pewno zaproponują odpowiednie rozwiązanie. Tak jak wspominasz, problem alkoholizmu dotyka coraz więcej osób. Także ludzi młodych. Mój kolega jest już po zaszyciu alkoholowym w Kołobrzegu i dzięki temu skończył z piciem. Metod leczenia jest wiele, natomiast potrzeba silnej woli i wsparcia.
ODPOWIEDZ