Solgaz

Dzielimy się opiniami i przemyśleniami na temat firm.
Zapała

Solgaz

Post autor: Zapała »

Jesteśmy w trakcie grubego remontu kuchni i wypatrzelismy fajne rozwiązania z grupy AGD. Piekarnik DUO i płyta gazowa wygladająca jak indukcja. Znacie tą firmę Solgaz i jej produkty. Wyglądają na bardzo innowacyjne.
Mikołajczyk

Re: Solgaz

Post autor: Mikołajczyk »

Znam ich rozwiązania. Piekarnik Duo to całkiem fajna konstrukcja. Mam u siebie model SP70. Chyba w ofercie mają jeszcze jeden model. Bardzo funkcjonalnie rozwiązany ten podział na dwie komory. I jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Nie zawsze potrzebujemy pełnej przestrzeni, a taka połówka szybciej się nagrzewa. To dla nas zysk w postaci czasu i energii.
Żaneta

Re: Solgaz

Post autor: Żaneta »

Czy naprawdę piekąc dwie różne potrawy w piekarniku duo np. biszkopt i pieczeń nie wpływa to na smak?
Mikołajczyk

Re: Solgaz

Post autor: Mikołajczyk »

Żaneta pisze: ↑02 gru 2020, 20:10 Czy naprawdę piekąc dwie różne potrawy w piekarniku duo np. biszkopt i pieczeń nie wpływa to na smak?
Tam jest odpowiednia przegroda, która rozdziela komory dość skutecznie. Nie odczułem jakoś problemu z mieszaniem się zapachów pomiędzy potrawami. A co jakiś czas korzystam z tego rozwiązania. Na pewno przyda się przed świętami, gdzie jest dużo więcej do zrobienia :)
Żaneta

Re: Solgaz

Post autor: Żaneta »

To naprawdę znakomite ułatwienia w święta ale i na co dzień też mając dużą rodzinę - muszę zapoznać się ze specyfikacją tego piekarnika bo znacznie ułatwiłoby mi gotowanie dla rodzinki.
Zapała

Re: Solgaz

Post autor: Zapała »

Mikołajczyk pisze: ↑03 gru 2020, 15:10
Żaneta pisze: ↑02 gru 2020, 20:10 Czy naprawdę piekąc dwie różne potrawy w piekarniku duo np. biszkopt i pieczeń nie wpływa to na smak?
Tam jest odpowiednia przegroda, która rozdziela komory dość skutecznie. Nie odczułem jakoś problemu z mieszaniem się zapachów pomiędzy potrawami. A co jakiś czas korzystam z tego rozwiązania. Na pewno przyda się przed świętami, gdzie jest dużo więcej do zrobienia :)
Interesujące. To coś innego niż większość piekarników. Właściwie to nie spotkałam się z takim rozwiązaniem gdzieś indziej. Bardzo praktyczne. Co jakiś czas zdarza się taka potrzeba, że przydałyby się dwa piekarniki.
Biadała

Re: Solgaz

Post autor: Biadała »

Zapała pisze: ↑09 gru 2020, 21:14Interesujące. To coś innego niż większość piekarników. Właściwie to nie spotkałam się z takim rozwiązaniem gdzieś indziej. Bardzo praktyczne. Co jakiś czas zdarza się taka potrzeba, że przydałyby się dwa piekarniki.
Oj tak zwłaszcza gdy przed nami okres świąteczny i będzie i pieczenie pasztecików i ciast. funkcjonalność tego piekarnika jest godna uwagi.
Pałka

Re: Solgaz

Post autor: Pałka »

Zapała pisze: ↑29 lis 2020, 19:05 Jesteśmy w trakcie grubego remontu kuchni i wypatrzelismy fajne rozwiązania z grupy AGD. Piekarnik DUO i płyta gazowa wygladająca jak indukcja. Znacie tą firmę Solgaz i jej produkty. Wyglądają na bardzo innowacyjne.
Mnie zaintrygowała ta płyta gazowa, która wygląda jak indukcja, czy ona też jest Solgazu? Możesz coś o niej więcej napisać?
Zapała

Re: Solgaz

Post autor: Zapała »

Pałka pisze: ↑15 gru 2020, 20:18
Zapała pisze: ↑29 lis 2020, 19:05 Jesteśmy w trakcie grubego remontu kuchni i wypatrzelismy fajne rozwiązania z grupy AGD. Piekarnik DUO i płyta gazowa wygladająca jak indukcja. Znacie tą firmę Solgaz i jej produkty. Wyglądają na bardzo innowacyjne.
Mnie zaintrygowała ta płyta gazowa, która wygląda jak indukcja, czy ona też jest Solgazu? Możesz coś o niej więcej napisać?
Tak. Takie rozwiązanie u nich nazywa się gaz pod szkłem. Bardzo fajne i ciekawe. Na zewnątrz nie masz palników, tylko gładka, ceramiczną płytę. A pod nią schowane palniki gazowe. Zaleta jest taka, że spalanie gazu może odbywać się w wyższej temperaturze i w bardziej kontrolowanych warunkach. Moim zdaniem to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie.
Pałka

Re: Solgaz

Post autor: Pałka »

Dzięki. Wczytuje się w te rozwiązania i jak widze to Solgaz ma dość rozbudowaną pod względem funkcjonalności ilośc modeli. Szczególnie te najnowsze Innova. Bogate, można wybrac coś pod swoje możliwości i potrzeby. Chociaż Premium kusi.
Ziółkowski

Re: Solgaz

Post autor: Ziółkowski »

Oj premium kusi. Fajny i pomyślany sprzęcik. Funkcjonalnie to inny świat. Chyba nie ma drugiej płyty na rynku z tak rozbudowana funkcjonalnością. Mnie szczególnie przekonuje ten motyw z możliwością ustawienia temperatury. Genialne w swojej prostocie. To zmienia cały sposób gotowania.
MonikaŻ

Re: Solgaz

Post autor: MonikaŻ »

Produkty Solgaz moim zdaniem to jedne z lepiej zaprojektowanych i przemyślanych sprzętów. Płyty "gaz pod szkłem" pięknie się prezentują ale też generują znaczne oszczędności ponieważ zużywają znacznie mniej gazu niż kuchenki tradycyjne. Kolejnym moim odkryciem z oferty tej firmy jest okap Gest Control, który sterujemy gestami rąk. Właśnie taki chcę mieć.
Jaśmin

Re: Solgaz

Post autor: Jaśmin »

MonikaŻ pisze: ↑04 mar 2021, 21:00 Produkty Solgaz moim zdaniem to jedne z lepiej zaprojektowanych i przemyślanych sprzętów. Płyty "gaz pod szkłem" pięknie się prezentują ale też generują znaczne oszczędności ponieważ zużywają znacznie mniej gazu niż kuchenki tradycyjne. Kolejnym moim odkryciem z oferty tej firmy jest okap Gest Control, który sterujemy gestami rąk. Właśnie taki chcę mieć.
Fajne rozwiązania. Wygląda i działa to zupełnie inaczej niż tradycyjne płyty gazowe. Wygląd zbliżony do indukcji ułatwia czyszczenie. Wiesz, gładka powierzchnia. I jak widze to ma to sporo fajnych funkcji.
Karinaż

Re: Solgaz

Post autor: Karinaż »

Mnie również zainteresowały produkty Solgaz, a najbardziej "gaz pod szkłem" w nowym wydaniu czyli płyta gazowa Innova. Jest podobno bardziej cicha, design na najwyższym poziomie i bezpieczeństwo, które jest dla mnie najważniejsze gdyż kuchenkę będzie użytkowała również moja mama (seniorka).
Grzywińska

Re: Solgaz

Post autor: Grzywińska »

Karinaż pisze: ↑17 maja 2021, 22:20 Mnie również zainteresowały produkty Solgaz, a najbardziej "gaz pod szkłem" w nowym wydaniu czyli płyta gazowa Innova. Jest podobno bardziej cicha, design na najwyższym poziomie i bezpieczeństwo, które jest dla mnie najważniejsze gdyż kuchenkę będzie użytkowała również moja mama (seniorka).
Nie "podobno". Taka jest :) Mam. Jest to genialne rozwiązanie. Funkcjonalnie bardzo prosta. Można szybko opanować jej obsługę. Do tego ma funkcje, jakich nigdzie nie spotkasz. No i bezpieczna, bo nie ma płomieni na zewnątrz.
Konował

Re: Solgaz

Post autor: Konował »

Grzywińska pisze: ↑20 cze 2021, 16:55
Karinaż pisze: ↑17 maja 2021, 22:20 Mnie również zainteresowały produkty Solgaz, a najbardziej "gaz pod szkłem" w nowym wydaniu czyli płyta gazowa Innova. Jest podobno bardziej cicha, design na najwyższym poziomie i bezpieczeństwo, które jest dla mnie najważniejsze gdyż kuchenkę będzie użytkowała również moja mama (seniorka).
Nie "podobno". Taka jest :) Mam. Jest to genialne rozwiązanie. Funkcjonalnie bardzo prosta. Można szybko opanować jej obsługę. Do tego ma funkcje, jakich nigdzie nie spotkasz. No i bezpieczna, bo nie ma płomieni na zewnątrz.
Do mnie przemawia to rozwiązanie. I jak piszesz, sporo nowego wnosi do płyt gazowych. Mi sie to podoba. Innova całkiem nieźle potrafi zaskoczyć.
ODPOWIEDZ