Co decyduje o naszym poziomie inteligencji?

Inne tematy, niekoniecznie związane z biznesem.
wiązySa

Co decyduje o naszym poziomie inteligencji?

Post autor: wiązySa »

Inteligencja to umiejętność uczenia się i rozwiązywania problemów. Inteligencja obejmuje ludzkie zdolności poznawcze: odczucia, percepcję, pamięć, reprezentację, myślenie, wyobraźnię. Ludzkość nie może powiedzieć na pewno, od czego zależy inteligencja. Na przykład wiemy na pewno, że myślenie jest funkcją mózgu. Można przypuszczać, że inteligencja zależy od pewnych cech mózgu i układu nerwowego: objętości i odciążenia mózgu, ilości istoty szarej, szybkości impulsów nerwowych. Ponadto jest bardziej prawdopodobne, że wpływają na nie kombinacje różnych cech. Jeśli rozważymy każdą cechę osobno, niemożliwe jest określenie jej wpływu na inteligencję.
tnóplko

Re: Co decyduje o naszym poziomie inteligencji?

Post autor: tnóplko »

Odwieczny spór, kto jest najlepszy w życiu, ocena doskonała czy C. Ten, który uczy się czegoś bez końca przez całe lata szkolne lub ten, który pozwala sobie nie nadwerężać. Sprawdź swój poziom IQ https://iq-global-test.com/pl/ i porównaj z tym, co osiągnąłeś, a wtedy uzyskasz mniej więcej odpowiedź na swoje pytanie.
Aniołek

Re: Co decyduje o naszym poziomie inteligencji?

Post autor: Aniołek »

Jakie macie zdanie odnośnie suplementacji, warto, nie warto? Ja przyznam kiedyś nie miałam o tym zupełnie żadnej wiedzy i trochę żałuję, że nie zaczęłam się tym szybciej interesować. Wystarczy nawet przejrzeć sobie różne opcje tutaj https://ktomalek.pl/suplementy/pamiec-i ... ja/cs-24/1 i dopasować coś do własnych potrzeb.
Awatar użytkownika
Scissorhands
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2019, 12:45

Re: Co decyduje o naszym poziomie inteligencji?

Post autor: Scissorhands »

Mi się wydaje że o poziomie inteligencji decydują odpowiednie warunki do rozwoju dziecka. Możliwość spełniania swoich zainteresowań, jak uczestnictwo w harcerstwie ROHiS czy w innych grupach. Myślę że to wszystko wpływa na większą inteligencję. Chociaż chętnie dowiem się waszego zdania na ten temat, to może zmienię zdanie.
ODPOWIEDZ