Niezależność finansowa a inwestowanie

Inne tematy, niekoniecznie związane z biznesem.
Awatar użytkownika
Jasuf
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2020, 7:21

Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: Jasuf »

Cześć. Czy waszym zdaniem inwestowanie w nieruchomości może w dalszej perspektywie zapewnić wam niezależność finansową? Jak na to patrzycie?
Awatar użytkownika
mariola
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2019, 11:33

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: mariola »

Ja na początku inwestowanie traktowałam nieco hobbystycznie, ale kiedy zaczęłam odnosić większe sukcesy, stało się to dla mnie głównym źródłem dochodów. Zdecydowanie wyższych dochodów niż miałam na etacie ;) Także moim zdaniem inwestowanie pozwala osiągnąć niezależność finansową. Na pewno w mojej drodze do tego bardzo pomógł mi udział w warsztatach wiwn.pl, które polecam każdemu zainteresowanemu branżą nieruchomości :)
Awatar użytkownika
molly8
Posty: 64
Rejestracja: 09 sie 2019, 10:06

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: molly8 »

Ja akurat inwestuję w kryptowaluty. Osobiście uważam, że warto jest spróbować, bo z tego, co mi wiadomo, to na takim inwestowaniu w kryptowaluty można naprawdę nieźle zarobić. Jeśli chcielibyście się dowiedzieć, na czym polega handel kryptowalutami, to najlepiej na start poczytać o tym, a potem na przykład zaczac inwestować w systemie XTB. :)
Awatar użytkownika
mięta
Posty: 68
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:49

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: mięta »

Inwestowanie może prowadzić do niezależności finansowej, ale także i do ruiny, także biorąc się za to, należy przede wszystkim bardzo dobrze poznać rynek, żeby na pewno zrobić dobre inwestycje. No przecież nie wystarczy pozytywna wycena funduszy inwestycyjnych, trzeba mieć jeszcze to coś no i po prostu szczęście. Ja na razie tylko przyglądam się, w co mogę iść.
Awatar użytkownika
likuda
Posty: 74
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:02

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: likuda »

Trzeba dobrze inwestować pieniądze, wówczas w końcu możemy doczekać się niezależności finansowej. Warto zacząć od pożyczek społecznościowych na https://aureus.info.pl/ , tym bardziej , że one nie wymagają dużego kapitału i w zasadzie posiadając choć trochę gotówki już można myśleć o takiej inwestycji
Awatar użytkownika
mojafirma
Posty: 105
Rejestracja: 23 wrz 2019, 22:14

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: mojafirma »

W inwestowaniu ważne są również informacje ze świata, biznes zmienia się niemal codziennie. Często jest tak że ważne strategiczne wydarzenia wpływają na mniejsze rodzaje biznesu - warto sprawdzać co dzieje się na świecie na https://marketinvest.pl/swiat/ to zbiór codziennych najciekawszych informacji z całego świata finansów i nie tylko.
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 152
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:31

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: nosleep »

Ja pracuje i nawet nie najgorzej zarabiam. Przez kilka miesięcy udało mi się uzbierać ładną kwotę i tak zastanawiam się -
w co warto inwestować? Po co mają leżeć pieniądze, jak można byłoby wprawić je w ruch... Może macie dla mnie jakieś porady w tym kierunku?
anduś

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: anduś »

No czytałem na stronie https://kryptowaluty.expert/ sporo artykułów na temat niezależności finansowej przez inwestowanie w kryptowaluty i wiem, że dla niektórych to temat rzeka i dużo osób podchodzi sceptycznie (ja też kiedyś tak miałem), ale wydaje mi się, że w dobie internetu kryptowaluty to jedno z lepszych możliwości na inwestowanie i zarabianie. Przy okazji może mamy na forum osoby doświadczone w tym temacie? Miałbym też kilka pytań ;)
Awatar użytkownika
Janina
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2019, 17:24

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: Janina »

Niedawno sporo czytałam o kryptowalutach. Szczerze przyznam, że nic na ten temat nie wiedziałam, dlatego nie miałam informacji, skąd je brać i gdzie najszybciej je kupować. Poszukałam trochę i znalazłam kantor https://cash.tokeneo.com/pl . Można tam sprawdzić aktualny kurs walut, a dodatkowo skorzystać z darmowego portfela, który ułatwia szybkie wykonywanie transakcji.
Awatar użytkownika
elwira
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2019, 17:25

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: elwira »

Możesz też wziąć pod uwagę inwestowanie w złoto. Lokaty są bezpieczne, ale nie przynoszą zbyt wiele zysków, a na złocie można zarobić.
iwnestuję w systemie XTB :) można poczytać więcej na temat inwestowania w złoto i inne metale szlachetne.
Elżbietka58

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: Elżbietka58 »

Osobiście nie zdecydowałabym się teraz na inwestowanie pieniędzy. Działam w branży, która niestety została bardzo dotknięta pandemią, więc ostrożnie rozporządzam oszczędnościami. Tak naprawdę zastanawiam się, by zlikwidować część kont w bankach i zakupić sejf do domu. Możecie jakiś model polecić? W tym sklepie mają dużo różnych sejfów w dość dobrych cenach https://sejfexpert.pl/pl/producer/Chubbsafes/24. Macie jakieś opinie na temat tej firmy?
Awatar użytkownika
Scissorhands
Posty: 58
Rejestracja: 13 wrz 2019, 12:45

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: Scissorhands »

Gdy mamy możliwość zainwestowania w naszą firmę, to dobrym na to sposobem może być zainwestowanie tych pieniędzy w naszych pracowników. Może wygodne krzesła biurowe pozwolą na bardziej produktywną pracę i lepsze wyniki w firmie. Chociaż część można zaoszczędzić poprzez wpłacanie na konto lub inne formy oszczędzania.
zośka32

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: zośka32 »

Jeśli chodzi o inwestowanie to przede wszystkim trzeba mieć do tego odpowiednie środki finansowe. Możliwości są różne, ważne żeby były sprawdzone i pewne. Dla mnie na przykład kluczowe jest bezpieczne oszczędzanie na tę chwilę, trzeba myśleć o przyszłości, zabezpieczyć się po prostu. A najlepiej to inwestować i oszczędzać.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 67
Rejestracja: 29 lut 2020, 19:24

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: Kamilla36 »

Zawsze jestem zdania, że warto jest zdecydować się na inwestowanie swoich oszczędności, bo dzięki temu w szybkim tempie można znacznie powiększyć sumę odłożonych pieniędzy. Polecam przy tej okazji zdecydować się na jedną z usług oferowanych na stronie: https://ipopematfi.pl/ . Firma ma na tyle duże doświadczenie, że spokojnie można jej zaufać.
SławkaRz

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: SławkaRz »

Kamilla36 pisze: ↑10 lip 2021, 13:03 Zawsze jestem zdania, że warto jest zdecydować się na inwestowanie swoich oszczędności, bo dzięki temu w szybkim tempie można znacznie powiększyć sumę odłożonych pieniędzy. (...)
Zgodzę się z przedmówcą z tym jednak ,że trzeba znaleźć swój instrument do pomnażania oszczędności, tzn taki ,który generuje akceptowalne przez nas ryzyko inwestycyjne oraz inwestujemy w zakładanym dla nas horyzoncie czasowym. Ja od jakiegoś czasu zainteresowałam się funduszami inwestycyjnymi więc notowania tfi dość często goszczą na pulpicie mojego komputera.
vikuśkaa

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: vikuśkaa »

dojście do niezależności finansowej to nie taka łatwa sprawa zwłaszcza, jeśli mamy problem z kontrolowaniem swojego budżetu domowego i finansów osobistych. Ja od jakiegoś czasu korzystam z aplikacji Provema https://www.facebook.com/provema. polecam ją wszystkim, którzy chcą się nauczyć lepiej kontrolować swoje wydatki.
nakł

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: nakł »

Częściowo tak, ale nie w zupełności, uważam, że dobrze mieć oszczędności także odłożone na koncie, a nie wszystkie zainwestowane. Poza tym uważam, że inwestować należy z pomocą specjalistów, żeby się na tym wszystkim nie przejechać. My skorzystaliśmy z usług firmy BJ Optima https://www.bjoptima.pl/inwestycje/inwe ... zewnetrzne z Warszawy. Oni najpierw pomogli nam określić nasz portfel inwestycyjny, a później z ich pomocą intratnie zainwestowaliśmy w złoto, polecam.
płatek

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: płatek »

Ja próbowałam ulokować swoje środki na lokatach i muszę przyznać, że wcale nie jest to takie głupie :D. Pomocne mogą okazać się narzędzia do znalezienia w sieci, na przykład w postaci kalkulatora, który umożliwi wam obliczenie lokaty . Tego typu ciekawe narzędzia możecie znaleźć na stronie generali-investments.pl, która może okazać się dla was pomocna w wielu biznesowych kwestiach. Polecam!
Mennica Skarbowa zł

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: Mennica Skarbowa zł »

Dlatego należy rozsądnie lokować swoje oszczędności i nimi odpowiednio zarządzać. Dla zachowania bezpieczeństwa przynajmniej 10-20% należy mieć w metalach szlachetnych złota i srebra. Dlatego zapraszamy serdecznie do nas na Mennicę Skarbową https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów, bardzo dobre ceny i co również ważne pełne wsparcie naszej obsługi. Pozdrawiamy serdecznie!
zóza

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: zóza »

Pewnie, ze warto inwestować ale problem w tym, ze większość osób średnio radzi sobie z oszczędzaniem więc o inwestowaniu nie ma nawet mowy. Warto ogarnąć swoje finanse, zapanować nad wydatkami i nieco je ograniczyć. Mi pomaga w tym aplikacja Provema. Dostaje zwroty za zakupy w sieci, taniej parkuje, a z konta bankowego opłacam rachunki
lenkaa

Re: Niezależność finansowa a inwestowanie

Post autor: lenkaa »

@vikuśkaa i ja się skusiłam jakiś czas temu na zainstalowanie tej aplikacji Provema. I powiem Wam szczerze, że to jedno z fajniejszych narzędzi w kwestii finansów jakie miałam do tej pory. Jest prosta w obsłudze, ma wiele fajnych funkcji jak m.in tańsze parkowanie w niektórych miastach, możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych a nawet dostęp do limitu kredytowego na korzystnych warunkach. myślę, ze to narzędzie, które znalazłoby zastosowanie w wielu domach :)
ODPOWIEDZ