pomoc alkoholikowi

Potrzebujesz porady? Zajrzyj tutaj.
rodzajeł

pomoc alkoholikowi

Post autor: rodzajeł »

Witam. Zastanawiam się jak można pomóc osobie uzależnionej od alkoholu. Wiem, że łatwe to nie będzie lecz jakoś chcę takiej osobie pomóc. Szukałam jakiś informacji na ten temat i tak trafiłam na ten ośrodek Detoks Fenix w którym to każdy alkoholik na spokojnie może przejść detoks alkoholowy, który w zupełności mu pomoże w walce z nałogiem. Teraz pozostaje mi tylko namówić alkoholika do takiego detoksu i w ogóle do przyznania się że ma z tym duży problem
Wołocz

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: Wołocz »

rodzajeł pisze: ↑05 paź 2020, 9:27 Witam. Zastanawiam się jak można pomóc osobie uzależnionej od alkoholu. Wiem, że łatwe to nie będzie lecz jakoś chcę takiej osobie pomóc. Szukałam jakiś informacji na ten temat i tak trafiłam na ten ośrodek Detoks Fenix w którym to każdy alkoholik na spokojnie może przejść detoks alkoholowy, który w zupełności mu pomoże w walce z nałogiem. Teraz pozostaje mi tylko namówić alkoholika do takiego detoksu i w ogóle do przyznania się że ma z tym duży problem
Na blogu Medyczny Detox znajdziesz wiele cenny porad jak pomóc alkoholikowi i jak go zachęcić do terapii. Polecam się zapoznać, duża porcja cennych porad.
Sówkowa

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: Sówkowa »

Mój znajomy leczył się w ośrodku Forest i wiem, że bardzo mu pomogli. Dobrali mu odpowiednią terapię ( pamiętam, że trwała 8 tygodni). Miał pokój jednoosobowy bo nie jest typem, który dogaduje się z ludźmi ale tam jeżeli chodzi o warunki socjalne to jest naprawdę wysoki poziom. Zajęcia dodatkowe i chwile relaksu pomagały pacjentom na wyjście z nałogu i wyciszenie się.

miska wisząca ugo
czubuś

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: czubuś »

Pomoc alkoholikowi wcale taka łatwa nie jest. Dlatego też tak ważne jest aby starać się nie zostawiać takiej osoby samej i wspierać ją mimo wszystko. To też ja staram się jak najlepiej jakoś takiej osobie pomóc. I między innymi dowiedziałam się, że ośrodek Mental Relax to bardzo dobry ośrodek w którym to alkoholik odbędzie terapię. Bo jednak pomoc terapeutów jaką tam uzyskujemy bardzo ważnym elementem terapii jest.

sterydy trądzik
Fiona

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: Fiona »

Bardzo dobrze, że starasz się pomóc osobie uzależnionej. Alkoholikowi samemu ciężko się zmobilizować aby pokonać nałóg. Moim zdaniem odtrucie alkoholowe jest niezwykle istotnym zabiegiem. Mało osób w ogóle wie o istnieniu detoksu więc tym lepiej, że o tym wspominasz. Z tego co czytałam na https://odtruwaniewroclaw.pl/odtrucie-a ... ierzoniow/, odtrucie można przeprowadzić nawet w domu pacjenta. Co uważam, że jest bardzo wygodną opcją.
MariannaŹ45

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: MariannaŹ45 »

Problem alkoholowy dotyczy również w dużym stopniu Pań...i z roku na rok ten problem się niestety pogłębia. Ja miałam problem alkoholowy ale mam nadzieje, że to już jest za mną. Od 2 lat nie piję i byłam w ośrodku dla kobiet w Warszawie na Bruzdowej 32A w https://terapiawenus.pl/alkoholizm/. bardzo mi pomogli przezwyciężyć ten najgorszy czas i mogłam wrócić do żywych.... Boję się, że nałóg może wrócić ale dzięki pomocy specjalistów z ośrodka wiem, ze jestem silniejsza i poradzę sobie dalej.
andrzejka

Re: pomoc alkoholikowi

Post autor: andrzejka »

5 Skoro jesteśmy przy tym temacie, to warto również zapoznać się z artykułem https://wszywka-poznan.pl/fakty-i-mity.html , ponieważ z niego dowiecie się jaka jest różnica między detoksem, a wszywką alkoholową? Czy jedna opcja i druga daje takie same efekty? Czy może warto zastosować obydwie opcje razem?
ODPOWIEDZ