Pomoc dla alkoholika

Potrzebujesz porady? Zajrzyj tutaj.
Uśka

Pomoc dla alkoholika

Post autor: Uśka »

Alkoholizm to straszna choroba, która niszczy nie tylko uzależnionego ale również jego rodzinę. Całe szczęście są miejsca takie jak ośrodek Forest w którym osoby uzależnione mogą otrzymać nie tylko fachową pomoc i wsparcie w walce z chorobą ale dodatkowo skorzystać z wielu atrakcji dzięki którym mogą się odprężyć
Aśka

Re: Pomoc dla alkoholika

Post autor: Aśka »

Zgadzam się, że alkoholizm to choroba, która wyniszcza zarówno psychicznie jak i fizycznie i to nie tylko uzależnionego. Mój partner leczył się akurat w ośrodku NEFO i mogę powiedzieć szczerze, że opieka jest na najwyższym poziomie. Partner nie odczuwał, że jest na odwyku może dzięki podejściu terapeutów a także miejscu w którym znajduje się ośrodek.
Podgór

Re: Pomoc dla alkoholika

Post autor: Podgór »

Uśka pisze: ↑24 paź 2020, 18:00 Alkoholizm to straszna choroba, która niszczy nie tylko uzależnionego ale również jego rodzinę. Całe szczęście są miejsca takie jak ośrodek Forest w którym osoby uzależnione mogą otrzymać nie tylko fachową pomoc i wsparcie w walce z chorobą ale dodatkowo skorzystać z wielu atrakcji dzięki którym mogą się odprężyć
Mój brat zmagał się z alkoholizmem, znalazłem bardzo cenne porady jak pomóc alkoholikowi na blogu Medyczny Detox, dzięki którym udało się wyciągnąć brata z tego bagna.
Wiola

Re: Pomoc dla alkoholika

Post autor: Wiola »

Dokładnie tak jak opisujesz. Alkoholizm to choroba, która wpływa na całą rodzinę uzależnionego. Takiej osobie trzeba pomóc. Ja nie wyobrażam sobie aby zostawić bliską mi osobę z problemem. Obecnie istnieje wiele metod leczenia. Warto zagłębić się w temat i zaproponować daną opcję. Może zaszycie będzie tym rozwiązaniem, które się sprawdzi w waszym przypadku. Polecam poczytać o tym na https://esperalkatowice.com/.
Natalka

Re: Pomoc dla alkoholika

Post autor: Natalka »

Niestety, ale gdy jedna osoba ma problem z alkoholem cierpi cała rodzina. Osoba chora jest skłonna powiedzieć i zrobić wiele przykrych rzeczy, tylko po to aby osiągnąć cel. Poza tym najbliżsi bardzo cierpią, gdy widzą jak bliska im osoba nie radzi sobie z problemem i robi sobie krzywdę. W wielu sytuacjach mimo szczerych chęci i starań nie jesteśmy w stanie pomóc naszym bliskim, którzy są uzależnieni. Dlatego jeżeli chodzi o leczenie alkoholizmu warto udać się po pomoc do specjalistów. Myślę, że dla osoby chorej dobrym rozwiązaniem jest odwyk. Również najbliżsi osoby uzależnionej powinny pomyśleć o konsultacji z psychologiem. Jeżeli chodzi o odwyk to mogę polecić Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Medox pod Warszawą.
ODPOWIEDZ